سئو چیست؟

سئو یک استراتژی بازاریابیست که تمرکز آن بر روی میزان بازدید و نتایج دست نخورده موتور های جستجو می باشد. سئو هر دو عامل خلاقیت و فنی بودن که در بهبود رتبه ، افزایش ترافیک و افزایش آگاهی در موتور های جستجو هستند را در بر می گیرد. سئو از جنبه های مختلفی قابل بررسی است. از اطلاعات موجود در وبسایت تا ارجاء داده شدن در وبسایت های دیگر. گاهی اوقات سئو تنها می تواند به این معنا باشد که سایت شما از نظر ساختار برای موتور های جستوجو قابل فهم باشد.

سئو فقط به معنای ساخت وبسایت های محبوب در موتورهای جست و جو نیست بلکه با بهبود سایت ها برای افراد نیز سرو کار دارد. ما بر این عقیده ایم که این قوائد بسیار به هم مرتبط هستند.

این راهنما به این منظور طراحی شده است که همه ابعاد سئو را از جمله تعریف کلمات و عبارات که باعث افزایش ترافیک می شود تا محبوب ساختن وب سایت برای موتور های جستجو و ارزش دهی به لینک ها و بازاریابی در وبسایت شما را شامل شود.

افزایش چشم گیر ترافیک اغلب توسط موتور های جست و جو و تبلیغ کننده مثل یاهو ، گوگل و بینگ شکل می گیرند. اگرچه شبکه های اجتماعی و انواع دیگر ترافیک می توانند به افزایش بازدید وبسایت کمک کنند موتور های جست و جو روش های اولیه برای بررسی و پیدا کردن اطلاعات از نظر کاربران اینترنت هستند. چه وب سایت شما خدمات ، اطلاعات و یا هر محصولی ارائه دهد این مسئله برایش صدق می کند.

موتور های جستجو در جذب ترافیک و افرادی که به دنبال خدمات ارائه شده توسط شما هستند برتری دارند. موتورهای جستجو راه رسیدن به این واقعیت هستند. چنانچه موتورهای جستجو نتوانند وبسایت شما را پیدا کنند و یا محتوایش را به دیتا بیس خود اضافه کنند فرصتی بی نظیر را برای جذب ترافیک از دست می دهد.

کلمات جستوجو شده که کاربران در کادر سرچ خود وارد می کنند دارای ارزشی باور نکردنی هستند. تجربه نشان داده است که ترافیک می تواند به موفقیت و یا عدم موفقیت سازمان ها کمک کند. سرازیری ترافیک به یک وب سایت می تواند موجب افزایش عمومیت و سودآوری و آشکار شدن شود طوری که هیچ کانال ارتباطی قادر به انجام آن نیست. سرمایه گذاری روی سئو می تواند به شکل قابل توجهی نسبت به سایر روش های بازاریابی سبب سود دهی و بازگشت سرمایه شود.

موتورهای جست و جو هوشمندند اما به کمک احتیاج دارند. موتورهای اصلی همواره سعی در ارتقا تکنولوژی خود به منظور یافتن نتایج بهتر برای کاربران و جست و جوی کامل تر و عمیق تر هستند. گرچه عملکرد این موتورها محدودیت هایی هم دارد. درحالی که با سئو صحیح می توان باعث جذب بازید کننده و جلب توجه شد ، سئو نادرست می تواند باعث مدفون شدن سایت شما در میان نتایج جستجوها شده و میزان بازدید را به حداقل برساند.

علاوه بر فراهم سازی اطلاعات سئو می تواند رتبه بندی سایت را ارتقا دهد به طوری که مخاطبین به راحتی قدرت دسترسی به این اطلاعات را داشته باشند. فضای اینترنت به شکل روز افزونی رقابتی شده است و سازمان هایی که سئو را انتخاب کرده اند از بازدید کننده و مشتری های تضمین شده برخوردار خواهند شد.

دنیای سئو بیچیده است اما اکثر افراد قادر درک بنیاد آن هستند. حتی اطلاعات کم هم میتواند تغییری بزرگ ایجاد کند. اطلاعات آموزشی در مورد سئو به شکل مجانی در اینترنت موجود است که این مقاله نیز از همین دسته اطلاعات است. این اطلاعات به همراه کمی تمرین می تواند باعث شود در این زمینه عالم شوید. بنا بر محدودیت زمانی و میزان علاقه تان به یادگیری و پیچیدگی وبسایتتان می توانید کار را به افراد متخصص واگذار نمایید. شرکت ها از نظر میزان استفاده از سئو متفاوتند. برخی بهره بسیار خاصی از آن می برند در حالی که سایرین از بعد کلی و گسترده آن استفاده می کنند. در هر حال آگاهی از مفاهیم اساسی مفید است.

pic656515210001